Mazury to przede wszystkim gigantyczne lasy, pola, leśne zwierzęta i… dziedzictwo kultury.

Co wartego uwagi można zobaczyć w bliższej i dalszej okolicy Olszyn i Szczytna, aby wypoczynek był jeszcze bardziej owocny? Warmia i mazury są obfite w interesujące miejsca, poniżej przedstawiamy niektóre z tych, które warto zobaczyć.

W najbliższej okolicy jest raj dla wielbicieli pieszych i rowerowych wycieczek. Trasy: Wielkich Jałowców, Młyński Staw i Juranda stwarzają możliwości spotkania typowych dla warmińsko-mazurskiej przyrody przedstawicieli fauny i flory (choć, aby zobaczyć niektórych leśnych i polnych mieszkańców wystarczy wyjżeć za okno z pokoju w naszym ośrodku).

W samych Olszynach znajdziecie Państwo Muzeum u Sołtysa, a co niedzielę polecamy zobaczyć Targ Staroci. Ponadto, po drodze z Warszawy, w Nidzicy i tuż koło nas w Szczytnie, mieszczą się wspaniałe zamki. Trochę dalej – pokrzyżacki zamek w Rynie, Kętrzynie, Ostródzie. W Giżycku, Twierdza Boyen.

Będąc na Warmii i mazurach warto również zobaczyć Gierłoż – ostatnią miejscowość na trasie do Wilczego Szańca, a także odwiedzić bazylikę w Świętej Lipce (koncert organ, a gdy uda się trafić można poznać również historię Świętej Lipki prosto z ust żyjących tam Jezuitów).

By poznać bliżej naturę proponujemy odwiedzić Park Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie lub Leśne Arboretum Warmii i Mazur.

Dla aktywnych interesujące mogą być również spływy kajakowe wśród pięknej mazurskiej przyrody.